Gündem

O İlimizde 3 Berber ve Kuaförün Covid-19 Testi Pozitif! Taramalar Devam Ediyor

Normalleşme sürecinde tekrar hizmet vermeye başlayan kuaför, berber ve güzellik salonlarına gerçekleştirilen taramalar sürüyor. Malatya'da yapılan tarama sonucunda berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde görev yapan üç çalışanın Covid-19 testleri pozitif çıktı.

Normalleşme sürecinin ilk adımı olarak 11 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayan berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde Covid-19 taramaları devam ediyor. Alınan son bilgilere göre, Malatya’da bulunan berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde çalışan 3 kişide Covid-19 tespit edildi.

Malatya’da gerçekleştirilen taramalar sonucunda berber ve kuaförlerde çalışan 3 kişinin Covid-19 olduğu saptandı. Ülke genelinde taramalar ve denetimler devam ediyor.

3 KİŞİNİN COVID-19 TESTİ POZİTİF

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Görevleri nedeniyle halkla yakın temas halinde olan berberler, kuaförler ve güzellik salonlarında çalışan personele yönelik virüs taraması gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız testlerde üç kişide pozitif sonuç tespit edilmiştir” şeklinde konuştu.

TARAMALARI BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Prof. Dr Bentli, “Ekiplerimiz il genelinde yoğun bir şekilde çalışmakta olup en kısa sürede tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışanların taramalarını bitirmeyi planlıyoruz. Virüsten korunmanın en önemli yolunun sosyal mesafeye uymak ve maske kullanımı olduğunu unutmayalım” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler