Gündem

O İlimizde Bazı Yerlerde Karantina: Giriş-Çıkış Kısıtlandı ve Sokağa Çıkmak Yasaklandı

Rize ilinde corona virüsü salgını nedeniyle yeni bir karantina kararı alındı. Bu doğrutluda 3 köy karantinaya alındı ve ciddi ihtiyaçların karşılanması dışında sokağa çıkmak yasaklandı.

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Güneysu ilçesine bağlı Kibledağı, Gürgen ve Başköy köylerindeki corona virüsü vaka sayısının yoğun olarak yapılan filyasyon çalışmalarına rağmen diğer ilçe ve beldelerden yüksek olması nedeniyle karantina altına alındığı belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Söz konusu karantina uygulamasının 20 Ağustos Perşembe günü saat 12.00 itibarıyla başlayacağı belirtildi ve şöyle denildi:

“Vaka artış hızı tamamen kontrol altına alınana dek devam edilecektir. Bu kapsamda söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup gereksiz giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine söz konusu muhtarların yardımı ve camilerimizden anonslar da yapılarak sağlık ekiplerimizce tek tek bütün evlerde semptom sorgulaması yapılacak. En ufak bir semptomu olan kişiye derhal müdahale edilerek söz konusu ev veya evler ayrıcalıklı olarak da izole edilecektir.”

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada çok ciddi ihtiyaçların karşılanması haricinde sokağa çıkışların da ciddi anlamda sınırlandırıldığı vurgulandı.

İlgili Makaleler