Gündem

O İlimizde İkinci Dalga Paniği Yaşanıyor ! Valilik Mahallelerdeki Vaka Sayısını Açıkladı

Van'ın Edremit ilçesinde yasak olmasına rağmen taziye çadırı kurulmuştu. Bu taziye çadırı ile bağlantılı olarak corona virüsü bulaşan kişi sayısı 44'e yükseldi. Bunun ardından bir otobüs firmasındaki şoförün ihmali kapsamında corona virüsü bulaşan kişi sayısı da 15'e yükseldi. Yetkililer bu sayının artmasından endişe ediyor.

Van’ın Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesinde yasak olmasına rağmen bir taziye çadırı kurulmuştu. Bu taziyeye bağlı olarak corona virüsü vaka sayısı 44’e yükselirken otobüs firmasındaki şoförün ihmali nedeniyle virüs bulaşan kişi sayısı da 15 oldu.

MAHALLELERE GÖRE VAKA SAYISI

Van Valiliği tarafından il genelinde corona virüsü vaka sayıları hakkında bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesi’ndeki taziye bağlantılı filyasyon ekiplerinin çalışması sonucu mahallelere göre vaka sayıları şöyle belirtildi:

“Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesinde 15, Bakımlı Mahallesinde 3. İpekyolu İlçesi Yalınağaç Mahallesinde 3, Yenimahallede 1, Karpuzalanı Mahallesinde 1, Vali Mithetbey Mahallesinde 4. Gürpınar İlçesi Taşdöndüren Mahallesinde 7, Gevaş İlçesi Bahçelievler Mahallesinde 2, Tuşba İlçesi Gendelova Mahallesinde 8 kişide Kovid-19 tespit edildi. Bir otobüs firmasındaki şoförün karantinayı ihlal etmesiyle bağlantılı yapılan çalışmada ise; Tuşba İlçesi Kalecik Mahallesinde 10. İpekyolu İlçesi Selimbey Mahallesinde 3, Serhat Mahallesinde 1, Vali Mithatbey Mahallesinde 1”

ASKERE GİDECEK VATANDAŞIN TESTİ POZİFİTİF

Çaldıran ilçesinde askere gidecek olan bir kişiye yapılan corona virüsü testi pozitif çıktı. Bunun ardından sağlık ekipleri tarafından bir çalışma yapıldı aynı aileden 9 kişinin daha testi pozitif çıktı.

Valilikten tarafından yapılan açıklamanın devamında kentteki toplam Covid-19 vaka sayısının 530, tedavi görüp taburcu olan toplam hasta sayısının 460, vefat sayısının 10, tedbir amaçlı karantina altına alınan toplam sayının 73 bin, tedbir amaçlı hala karantinası devam eden kişi sayısını ise 19 bin olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler