Kamu Haberleri

O İlimizde Kamu Kurumlarında Yeni Sisteme Geçiliyor

Gaziantep'te corona virüsü tedbirleri kapsamında kamu kurumları için çok önemli bir karar alındı. Bu bağlamda kamu kurumlarındaki işlemler için randevu sistemine geçileceği ifade edildi.

Gaziantep’te corona virüsü tedbirleri kapsamında kamu kurumları için yeni bir karar alınarak buradaki işlemler için randevu sistemine geçileceği ifade edildi. Konu hakkında Gaziantep Valiliği tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada salgının önlenmesi için temas ve sosyal mesafenin önemine işaret edilerek, kent genelinde bir dizi yeni tedbir alındığı vurgulandı.

Söz konusu açıklamada il genelinde tüm acık alanlarda, kamu kurum ve kuruluşları, özel is yerleri, pazar yerleri, cami ve mescitler, toplu ulaşım araçları, ticari araçlar gibi kapalı alanlarda ağız ve burnu kapatacak şekilde maske takılmasının 21 Haziran itibarıyla zorunlu olacağı vurgulandı.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

“Vatandaşlara doğrudan kamu hizmeti sunulan ve hizmet alıcısı fazla olan tapu, nüfus, sosyal güvenlik merkezleri, vergi daireleri, belediye hizmet birimleri, PTT şubeleri, is başvuru birimleri gibi kamu kurum ve kuruluşlarında, her ölçekteki sağlık kuruluşları, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları gibi kurumlarda randevu yöntemiyle hizmet verilmesi uygulamasının yaygınlaştırılması, randevulu hizmet veren kurumlarda randevu saatine 15 dakikadan fazla sure bulunanların bina içi ve önünde bekleme yapmalarının yasaklanmasına, hizmet alanları ve bekleme yapmasına izin verilenlerin bina çevresindeki bekleme alanlarında da sosyal mesafeye uymalarına ve maske takmalarına karar verildi.

Ayrıca, beklenerek veya sıraya girilerek mal ve hizmet alınan tüm kamu ve özel is yerlerinin önlerinde ve çevresinde para çekme, elektrik, su, doğalgaz, bilet gibi yükleme yapılan makinelerin çevresinde, otogarların bekleme alanlarında, otobüs ve tramvay duraklarında sosyal mesafeye uyulması ve maske takılması kararlaştırıldı”

İlgili Makaleler