Eğitim

O İlimizde Okulların Açılma Tarihi Ertelendi !

Bilindiği gibi corona virüsü vaka sayısının en fazla olduğu iller arasında Konya da yer alıyor. Konya Valiliği tarafından bu durum dikkate alındı ve çok önemli bir karar verildi. Söz konusu karar kapsamında özel okulların yüz yüze telafi eğitimleri ertelendi. Ayrıca açık olan özel kurslar eğitime ara verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı ‘en çok corona virüsü vakası olan iller’ sıralamasında Konya neredeyse her zaman ilk üçte yer alıyor. Bu doğrultuda Konya Valiliği tarafından çok önemli bir karar alındı. Karar ile yüz yüze telafi eğitimleri ertelendi. Valilik tarafından açıklanan erteleme kararı sonrasında açık bulunan özel öğretim kursları ve halk eğitim merkezlerinde de eğitime ara verildi.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Konya Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde 15 Ağustos tarihinden itibaren özel okullarda yapılması planlanan yüz yüze telafi eğitimlerinin 31 Ağustos tarihinde tekrar değerlendirilmek üzere ertelenmesine karar verilmiştir”

Bu karar telafi eğitimlerinin bir ilde ertelenmesine yönelik ilk karar oldu. Öte yandan valilik kararlarına göre hali hazırda açık bulunan özel öğretim kursları ve halk eğitim merkezlerinde de eğitime ara verildi.

Bununla birlikte Valilik tarafından alınan bir diğer kararda ise Covid-19 pozitif hasta olup, ikametinde kalmasına karar verilen kişilerin tespiti halinde ile özel araçla giriş çıkışlarının da yasaklandığı belirtildi.

İlgili Makaleler