Gündem

O İlimizde Şiddetli Deprem Olmuştu ! Valilikten Önemli Açıklama Yapıldı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak Çankırı'da şiddetli deprem olduğu belirtildi. Söz konusu depremin ardından Çankırı Valiliğinden de bir açıklama yapıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak Çankırı’da 4,2 şiddetinde deprem olduğu ifade edildi. Söz konusu açıklamada depremin saat 08:54’te meydana geldiği ifade edildi.

Söz konusu açıklamada merkez üssü Çankırı’nın Çerkeş ilçesi olan 4,2 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildiği ifade edildi. Ayrıca depremin yerin 10,13 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

VALİ AYAZ AÇIKLAMA YAPTI

Bu deprem hakkında Çankırı Valisi Abdullah Ayaz açıklamalarda bulundu. Vali Ayaz açıklamalarında Çerkeş ilçesinde meydana gelen 4,2 büyüklüğündeki depremle ilgili şu ana kadar kendilerine ulaşan bir olumsuzluk bulunmadığını belirtti.

Ayrıca Vali Ayaz gazetecilere açıklamalarda bulundu AFAD verilerine göre Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde 4,2 büyüklüğünde yer sarsıntısı oluştuğunu söyledi.

Abdullah Ayaz açıklamalarının devamında ilk bilgilere göre ilçede bir olumsuzluk bulunmadığına işaret ederek bölgede incelemelerin sürdüğünü ifade etti.

İlgili Makaleler