Gündem

O ilimizde sigara içmek, dondurma ve kuruyemiş yemek yasaklandı!

Karaman'da bazı bölgelerde sigara içmek, dondurma ve kuruyemiş yemek yasaklandı. Yasak kararı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama ile duyuruldu.

Türkiye’de vaka sayılarının artması ile beraber il bazında yeni tedbir kararları duyurulmaya başlandı. Bu kapsamda Karaman’da sigara içmenin, dondurma ve kuruyemiş yemenin yasaklandığı duyuruldu. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla alınan yasaklar, Karaman’ın belirli bölgelerinde geçerli olacak.

Yasaklar hakkında yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Turgut Özal Caddesinin Karaman Kalesi önünden başlayan kısmından doğuya doğru Atatürk Bulvarı’nın tamamında, Atatürk Bulvarının Zeytin Dalı Bulvarı ile kesiştiği kavşaktan (Karaman Belediyesi Önü) kuzey yönüne doğru, Zeytin Dalı Bulvarı ile Kazımkarabekir Caddesi’nin kesiştiği kavşaktan batıya doğru, Kazımkarabekir Caddesi’nin 1. İstasyon Caddesi ile kesiştiği kavşaktan güneye doğru, 1. İstasyon Caddesi’nin İsmet Paşa Caddesi ile kesiştiği kavşaktan tekrar Turgut Özal Caddesi ile birleştiği noktalar arasında kalan tüm cadde, sokak ve park gibi tüm açık alanlarda 5 Ağustos Çarşamba günü saat 23:00’ten itibaren ikinci bir karara kadar hareket halinde veya oturarak vatandaşlar tarafından dondurma ve kuruyemiş yenilmemesine, sigara içilmemesine oy birliğiyle karar verilmiştir.”

Düğün salonları haricinde yemekli düğün organizasyonlarının il genelinde yasaklandığının da belirtildiği açıklamada, “İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülen filyasyon ve saha çalışmalarında, ilgili görevin ifasına engel herhangi bir kronik hastalığı bulunmayan, başta öğretmenler ve imamlar olmak üzere diğer kurumlardan ihtiyaç duyulması halinde kamu kurum ve kuruluşlarınca İl Sağlık Müdürlüğü emrine personel ve araç görevlendirilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir “ denildi.

İlgili Makaleler