Gündem

O İlimizde Tedbirlere Yine Uyulmadı! İftara Katılan 13 Kişide Covid-19 Saptandı

Covid-19 salgınını bir an önce kontrol altına almak ve vaka sayılarını düşürmek üzere alınan tedbirlere uyulması çağrısında bulunurken, bir ilimizden daha uyarı göz ardı edildiği için artan vaka haberi ulaştı. Muş'ta ikamet eden bir ailenin yaptığı 20 kişiden oluşan iftar yemeğine katılan 13 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.

Muş Valisi İlker Gündüzöz’ün konuya dair yaptığı açıklamada, bir aile tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılım gerçekleştiren 20 kişiden 13 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Gündüzöz, Covid-19’a yakalanan kişilerin hastanede tedavilerinin sürdüğünü açıklayarak, Ramazan Bayramında havaların güzelleşmesine rağmen evde kalarak tedbirlere uyulması gerektiği çağrısında bulundu. Vali, “Salgın hala sürmektedir. Bu zorlu zamanlarda gerek normalleşme süreci, gerek Ramazan Bayramı, gerekse ısınan havalar bu hastalıkla mücadele kapsamında önümüzde dikkatli olmamızı gerektiren zorlu süreçler olarak durmaktadır.” diye konuştu.

TEDBİRSİZ BİR KİŞİ ONLARCA KİŞİYİ ETKİLİYOR

Vali Gündüzöz, maske kullanımının ve sosyal mesafe kurallarının kritik olduğunu belirterek, “Bu bağlamda tüm vatandaşlarımızın dışarıya gerekmedikçe çıkmaması, çıktığı zaman maske takması, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmesi, gerek Ramazan Ayı’nda gerekse Ramazan Bayramı’nda hiçbir şekilde misafir ağırlamaması ve misafirliğe gitmemesi önem arz etmektedir.”

“Bu hastalığa karşı mücadelede tek bir kişinin dikkatli olması yeterli olmayacaktır; herkesin bu kurallara uyması virüsün toplumdan süzülmesi için önemlidir. Unutmayalım ki; dikkatsiz davranan tek bir kişi bu hastalığı onlarca kişiye bulaştırarak bu sürecin uzamasına sebep olacaktır. Herkesin bu kurallara hem ailesi hem sevdikleri için uymasını önemle rica ediyoruz.” sözlerini dile getirdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler