Gündem

O İlimizde Vaka Sayıları 10 Günde 3 Kat Arttı

Vali Ahmet Ümit her geçen gün corona virüsünün il genelinde kendisini daha fazla hissettirdiğini ifade ederek son 10 gün içinde eskiye göre pozitif vakalarda 3 kat arttığını belirtti.

Bolu’da, corona virüsü ile mücadele kapsamında maske takma zorunluluğuna uymayanlara yönelik olarak Pazartesi günü itibariyle şehrin yoğun yerlerinde denetimler artırıldı. Polis ekipleri tarafından yaya ve ekip otolarıyla uygulama yapıldı. Bu uygulamalarda Pazartesi ve Salı günü toplam 86 kişiye yaklaşık olarak 83 bin lira para cezası kesildi.

10 GÜN İÇİNDE 3 KAT ARTTI

Bolu Valisi Ahmet Ümit ise corona virüsü salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Ümit açıklamalarında corona virüsü ile mücadele hakkında bilgi vererek vakaların son 10 gün içinde 3 kat arttığını belirtti.

Vali Ahmet Ümit açıklamalarının devamında corona virüsü ile mücadelede başa dönülmemesi için kurallara uyulması gerektiğini vurgulayarak ülke genelinde vakaların en yüksek olduğu zamanlarda bile şu anki kadar pozitif vaka olmadığını belirtti.

VALİ ÜMİT’İN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bolu Valisi Ümit şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüsle mücadelede başa dönülmemesi için kurallara uyulması gerekiyor. Ülke genelinde vakaların en yüksek olduğu zamanlarda bile bizde şuandaki kadar pozitif vaka yoktu ama şuan ciddi bir pozitif vaka artışı var. Son 10 gün içerisinde eskiye göre pozitif vakalar 3 kat arttı”

İlgili Makaleler