Gündem

O İlimizde Vaka Sayıları Patladı ! Yasak Başladı

Kayseri'de corona virüsü salgını kapsamında vaka sayıları patladı. Bunun üzerine yeni kararlar alındı ve düğün, mevlit, nişan, gelin alma, kına gecesi, sünnet düğünü gibi organizasyonların 2 saatten fazla yapılması yasaklandı.

Kayseri Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından corona virüsü ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındığı belirtildi.

YENİ YASAK GETİRİLDİ

Bu doğrultuda kurul salgınla mücadele kapsamında düğün, mevlit, nişan, gelin alma, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklerin 2 saatten fazla yapılmasını yasakladı. Bu suretle etkinliklerin en geç saat 22.00’de tamamlanmasına karar verdi.

Ayrıca etkinliklerde araç konvoyu oluşturulmasını yasaklayan kurul, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.

Konu ile ilgili olarak Valilikten yapılan açıklamada kurulun aykırılığın durumuna göre konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması yönünde de karar aldığı belirtildi.

İlgili Makaleler