Gündem

O İlimizde Vaka Sayısı 900’lere Kadar Çıktı ! İkinci Dalga Endişesi Yaşanıyor

11 Mart'tan bu yana corona virüsü ülkemizde görülmeye başladı. 1 Haziran'da ise normalleşme süreci başlarken Diyarbakır'da ikinci dalga paniği yaşanıyor. İl genelinde vaka sayısı 900'lere kadar çıktı.

Türkiye’de 1 Haziran’dan bu yana normalleşme adımları atılıyor. Bazı kısıtlamalar kaldırılırken vatandaşlara sürekli tedbir çağrısı yapılıyor. Ancak Diyarbakır’da ikinci vaka artışı durumu yaşanıyor ve ikinci dalga paniği yaşanıyor. İl genelinde son 10 gün içinde 350 kişi virüs nedeniyle hastaneye kaldırılırken 500 kişi de evlerinde izole ediliyor. Bu konu hakkında ise Bakan Koca dün yaptığı açıklamalarında bölge bölge uyarı yapmıştı.

10 GÜNDE HIZLI VAKA ARTIŞI

Diyarbakır’da vaka artışı son 10 günde hızlı bir şekilde arttı. Yeni normalleşme sürecinde beklenen düşüş, Diyarbakır’da artış olarak kendini gösterdi. Günde 3 ila 5 arasında değişen vaka sayısı bir anda artınca vatandaşlar da endişelenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır için çok önemli bir karar alınmıştı. Bu kararda maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı belirtilmişti.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde corona virüsü testi pozitif olan hastalar tedavi altına alındı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Bununla birlikte Sağlık Bakanı Koca Ankara, İstanbul ve İzmir’de vaka sayılarının azalmaya başladığını ancak Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da vaka sayılarının artmaya başladığını vurgulamıştı.

İlgili Makaleler