Gündem

O İlimizde Vaka Sayısı Arttı ! Karantinaya Alındı ve Giriş Çıkışlar Kapatıldı

Corona virüsü salgını kapsamında vaka sayısı arttı. Vaka sayısının artmasından dolayı ilçeye bağlı Döğer kasbasında karantina uygulaması başlatıldı. Bu bağlamda kasabaya giriş ve çıkışlar kapatıldı

Corona virüsü salgını kapsamında Afyonkarahisar’da vaka sayısı artış gösterdi. Bundan dolayı İhsaniye ilçesine bağlı Döğer kasabasına giriş ve çıkışlar geçici olarak durduruldu.

İhsaniye ilçesi Döğer kasabasında koronavirüs vaka sayısı tırmanmaya başlamasının ardından İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu başkanlığında İlçe Hıfzıssıha Kurulu toplandı. Bu toplantıda kasabaya giriş ve çıkışlar geçici olarak durdurulma kararı alınırken bazı tedbirler de alındı.

ALINAN TEDBİRLER

Kasabaya yönelik Hıfzıssıha Kurulu tarafından alınan tedbir kararları kaymakamlık tarafından duyuruldu. Bu bağlamda alınan tedbirler şöyle oldu:

ZORUNLU OLMADIKÇA SOKAĞA ÇIKILMAYACAK

Kasabada zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmayacak. Döğer’e giriş ve çıkışlar geçici olarak sınırlandırıldı. Sadece belirli istisnalar var. Öğrencilerin eğitim faaliyetleri, memurların görev amaçlı giriş çıkışı, resmi dairelerde yapılması gereken randevulu ve süreli işlemler, tıbbi acil durumlar gibi durumlar istisnalar arasında.

Lokanta, restoran, pide fırını gibi işletmelerin faaliyeti geçici olarak durduruldu. Ekmek fırınları ve market ve bakkallar açık olacak. Berber ve kuaförler kapatıldı. Mahalle fırınları kapatıldı.

PİKNİK YAPMAK YASAK

Park ve bahçelerde oturmak, yürümek yasaklandı. Kasaba sınırları içerisinde piknik yapmak yasaklandı. Pazar yeri kurulmayacak. Onun yerine pazarcı esnafı ürünleri mahallede dolaştıracak vatandaş evinin önüne gelen esnaftan alışveriş yapabilecek.

Kasabada bulunan sanayi sitesinin faaliyeti durduruldu. Döğer’de bulunan Doğanay Tekstil Atölyesi’nin faaliyeti durduruldu. İnşaatı devam eden tekstil fabrikasının inşaatı ise devam edecek.

İlgili Makaleler