Gündem

O İlimizde Vaka Sayısı Arttı ! Vali Nedenini Böyle Duyurdu

Valilikten çok önemli bir açıklama yapılarak kentteki corona virüsü vaka sayısının 448'e yükseldiği belirtildi. Bunun nedeni şehir dışından gelen ve izolasyonda olan vatandaşların alınan tedbirlere uymaması olduğu vurgulandı.

Van Valiliği tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada kente il dışından gelen ve izolasyonda bulunan vatandaşların aile içinde sosyal mesafe kurallarına uymaması ile yasakları ihlal etmelerinin vaka sayısını arttırdığı belirtildi.

Açıklamanın devamında pandeminin yayılmasının önlenmesinde maske takmanın, sosyal mesafeye ve izolasyon kurallarına uymanın büyük önem taşıdığı belirtilerek vatandaşlardan daha duyarlı olunması istendi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olması ve riski görmeleri, toplum sağlığımız açısından önemlidir. Özellikle bayram alışverişlerinde kalabalık ortamlardan uzak durulmalı, sosyal mesafeye dikkat edilmeli ve maske takılmalıdır.

YASAKLAR GETİRİLDİ

İl Hıfzıssıhha Kurulu’muz da Ramazan Bayramı öncesi yaşanacak yoğunluğun bulaş riskini arttırma ihtimaline karşı önemli kararlar almıştır. Kararlar kapsamında bayram arifesinde yapılacak mezarlık ziyaretleri ile ilgili yasaklar getirildi.

TOPLAM VEFAT 9

Mezarlıklara maskesiz girilmesi ve toplu halde ziyaretler, mezarlık çevresinde seyyar satıcıların her türlü gıda ve yiyecek satışı, mezarlıklar içerisinde her türlü gıda ve yiyeceğin dağıtılması, kurumsal ve bireysel yardım toplanması, çocukların mezarlara su döküp harçlık-bahşiş alması/verilmesi yasaklanmıştır. İlimizde toplam Covid-19 vaka sayımız 448, tedavisi tamamlanıp taburcu olan hasta sayımız 301, yoğun bakımdaki hasta sayısı 1, toplam vefat sayısı 9’dur.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler