Gündem

O İlimizdeki Köyde Covid-19 Nedeniyle Karantina Uygulamasına Geçildi!

Isparta'nın Sütçüler ilçesindeki Ayvalıpınar köyünde, corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantina uygulamasına geçildiği bildirildi. Köyde ikamet eden 2 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Isparta’nın Sütçüler ilçesindeki Ayvalıpınar köyünde, corona virüs (Covid-19) sebebiyle karantinanın uygulanacağı açıklandı. Karantinanın hangi tarihe kadar süreceği de paylaşıldı.

KARANTİNA 19 MAYIS’A KADAR SÜRECEK

Isparta’nın Sütçüler ilçesindeki Ayvalıpınar köyünde, karantina uygulamasına geçildiği bildirildi. Hıfzıssıhha Kurulu tarafından verilen kararda, köyde yaşayan iki vatandaşın corona virüs testlerinin pozitif olması ve bu enfekte olan kişilerin başka kişilerle temasının fazla olduğu öğrenilmesi sebepleriyle uygulama devreye sokuldu. 19 Mayıs’a kadar sürecek karantina uygulamasının amaçları, vatandaşların sağlığını korumak ve virüsün yayılması önlemek olduğu açıklandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler