Gündem

O İlimizden Çok Kötü Haber ! Sadece Bir Gecede Corona Nedeniyle 15 Kişi Hayatını Kaybetti

Çorum'da bir gecede corona virüsü salgını nedeniyle 15 kişi hayatını kaybetti. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde ise Malatya'da bir günde salgın nedeniyle 30 kişinin hayatını kaybettiği iddia edilmiş bu iddialar hakkında resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Türkiye’de günlük vaka sayısı ve corona virüsü yüzünden ölenlerin sayısı Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı günlük tablo ile belirtiliyor. Bazı haberlere göre bazı vefat eden vatandaşlar için normal ölüm yazılarak corona virüsü nedeniyle vefat etmesine rağmen sisteme kayıt edilmiyor.

KRİTİK İDDİA

Bu doğrultuda Türkiye geneli vefat edenlerin sayısı günlük 50 civarında açıklanıyor ancak Çorum’da günlük vefat sayısı 15 Malatya’da ise 30 olarak iddia edildi.

“HASTA İYİLEŞMEDEN EVE GÖNDERİLİYOR”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen bu konu hakkında bir açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“Mersin’de ilk korona vakasında dahi gerçekleri açıklamadılar. Böyle önemli bir salgında daha baştan yalan söylendi. Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Fatma Y.’nin ailesi ile görüştüm. Ailenin anlattıkları ve yaşadıkları tam bir dram. 72 yaşındaki Fatma Y., eşi ve kızı Korona virüse yakalanıyor. Hastanede test yapılıyor ve pozitif çıkıyorlar. Önce hepsi hastaneye yatırılıyor. Bekir Y., kronik hasta, kızı Nesrin Y, astım hastası olmasına rağmen testi pozitif çıkan 3 hasta da iyileşmeden eve gönderiliyor.

“VATANDAŞIN CANI SUDAN UCUZ”

Hastalar 5 gün sonra test yapılmadan eve gönderiliyor. Zaten test yapılsa dahi 5 günde virüsün geçmeyeceği de ortada. Fatma Y. evinde fenalaşıyor. Aile kendi imkanlarıyla hastaneye yetiştiriyor ama 48 saat sonra hastanede maalesef hayatını kaybediyor. Şimdi bu ihmal değil mi? Fatma Y. madem ölüm raporunda yazıldığı gibi doğal ölümden hayatını kaybetti, peki o zaman neden defnedilirken özel beyaz kostümlü kişilerce bu işlem gerçekleştirildi? Ve neden cenazeye yakınları yaklaştırılmadı? Saraya, uçaklara, yandaşlara harcanan kamu kaynaklarının binde biri bile neden halk için kullanılmıyor? Neden yeterli test yapılmıyor? Test kiti insandan daha mı önemli? Vatandaşın canı sudan ucuz hale geldi”

İlgili Makaleler