Gündem

O İlimizden Haber Geldi: Karantina Başladı ! Giriş Çıkış Kısıtlandı

Burdur'da corona virüsü vakalarında yaşanan artıştan dolayı bin nüfuslu Susuz köyünde karantina uygulaması başlatıldı. Ayrıca köye ulaşım ekipler tarafından kontrol altına alınırken köy yollarına giriş çıkışın kısıtlanması için kepçeler ile kum döküldü.

Ülkemizde corona virüsü vaka sayılarının artması ile birlikte çeşitli illerimizden haberler geliyor. Bu doğrultuda Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Susuz köyünde de karantina tedbirleri uygulanmaya başladı. Köyün nüfusu 1000 olarak belirtilirken köye görevli personel dışında giriş ve çıkışların kapatıldığı vurgulandı.

GİRİŞ ÇIKIŞ KISITLANDI

Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Susuz köyü Korona virüs vakalarındaki artış sebebiyle çok önemli bir karar verildi. Bu karar kapsamında karantina başlarken köye giriş ve çıkışlar kısıtlandı. İkinci bir karara kadar vatandaşların dışarı ile temasının kesildiği sağlık personeli ile kolluk kuvveti gibi görevli personel haricinde köye giriş ve çıkışların kısıtlandığı vurgulandı. Giriş ve çıkışların kapatılması için köy yollarına kepçeler ile kum döküldü.

Tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerinin, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile yapılacak ortak çalışma çerçevesinde oluşturulacak izin sistemiyle aksatılmadan kontrollü bir şekilde yürütülmesi devam edeceği bildirildi.

CEZA KESİLECEK

Bu tedbirleri kapsamında uyulmaması durumunda idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin ise Türk Ceza Kanunu’nun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması kararları uygulanacağı da duyuruldu.

Susuz köy muhtarı Mehmet Dilek ise yaptığı açıklamalarında 21 Ağustos 2020 Cuma bugün saat 14:00 itibariyle karantinaya alındığını belirtti ve “Görevli arkadaşlar yolları bariyerler kapattı. Köyümüz de 6 tane pozitif vaka ve 11 tanede temas etmiş vatandaşımız var.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler