Gündem

O İlimizden Kötü Haber Geldi: 21 Kişi Hayatını Kaybetti ! Kısıtlama Getirildi

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi çok önemli açıklamalarda bulundu. Çiftçi açıklamalarında Çorum'da corona virüsü salgını nedeniyle 21 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti ve bu işin şakaya gelir bir tarafının olmadığını kurallara uyulması gerektiğini vurguladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından İl Valiliklerine bir genelge gönderildi ve bu genelge kapsamında kent genelinde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimleri devam ediyor. Bu doğrultuda Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Emniyet Müdürü Mehmet Gülser ile birlikte Bahabey caddesinde gerçekleştirilen denetimlere katıldı ve Vali Çiftçi vatandaşlar ile sürücülerle sohbet etti. Vali Çiftçi kurallara uymaları konusunda vatandaşlara çağrı yaptı.

“21 KİŞİ VEFAT ETTİ”

Vali Çiftçi açıklamalarında bugüne kadar Çorum’da 2 bin 331 vaka görüldüğünü belirtti ve şöyle devam etti:

“229 tane hastamız şuanda il genelindeki hastanelerde tedavi görüyor. 13 tane hastamızın yoğun bakımda tedavileri devam ediyor. 6 tane hastamız entübe yani yaşam destek ünitesine bağlı olarak tedavileri devam ediyor. Bin 312 kişiye de evinde karantina uyguluyoruz. Bugüne kadar 21 hastamız vefat etti”

“26 TEMMUZ’DAN ŞİMDİYE KADAR 16 VEFAT”

Vali Çiftçi açıklamalarının devamında ilk corona virüsü vakasının görüldüğü Mart ayından 26 Temmuz tarihine kadar Çorum’daki vefat sayısının 5 olduğunu vurguladı ve 26 Temmuz’dan bugüne kadar 16 kişinin vefat ettiğini ifade etti. Bu konu hakkında Vali Çiftçi’nin açıklamaları şöyle oldu:

“BAZI KISITLAMA VAR”

“Buda son 1 ay içerisinde vefat sayının ne kadar arttığını göstermiş oluyor. Bu işin şakaya gelir tarafı yok. Toplum olarak ciddiye almamız gerekiyor. Kurallara uymamız gerekiyor. Sokağa çıkan vatandaşlarımız maske kullanarak, sosyal mesafeye dikkat edip kalabalığa girmemesi gerekiyor. Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve içişleri Bakanlığı tarafından alınan kurallara dikkat etmeleri gerekiyor. Sadece kendimizi değil, herkesi düşünmeliyiz. Lütfen kurallara uyalım. 211 ekibimiz 663 personelin katıldığı uygulamamız devam ediyor. İl Hıfzısıhha Kurulumuz toplantı. Yeni kısıtlama kararlarımız var. Bunları açıklayacağız. 65 yaş üstü ile ilgili bir takım sosyal alanların kullanılması ile ilgili kısıtlamalarımız var. Bunları yazılı olarak açıklayacağız”

İlgili Makaleler