Gündem

O İlimizden Kötü Haber Geldi ! Karantinaya Alındı

Şanlıurfa'da corona virüsü salgınından dolayı karantina haberi geldi. Bu doğrultuda 205 ev karantina altına alındı. Bunun yanı sıra bazı karantina uygulamaları da sona erdi.

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu corona virüsü nedeniyle yeni karantina kararları aldı. Bu kararlara göre Birecik ilçesinde 20, Ceylanpınar İlçesinde 21, Eyyübiye İlçesinde 12, Haliliye İlçesinde 37, Hilvan İlçesinde 1, Karaköprü İlçesinde 78, Siverek İlçesinde 7, Suruç İlçesinde 11 ve Viranşehir İlçesinde 18 olmak üzere toplam 205 farklı adreste karantina uygulaması başlatıldı.

BAZI KARANTİNALAR KALDIRILDI

Şanlıurfa’nın bazı ilçelerinde ise karantina uygulamaları sona erdirildi. Birecik İlçesinde 29, Ceylanpınar İlçesinde 8, Eyyübiye İlçesinde 16, Haliliye İlçesinde 18, Harran İlçesinde 2, Karaköprü İlçesinde 13, Siverek İlçesinde 6, Suruç İlçesinde 6 ve Viranşehir İlçesinde 22 olmak üzere toplam 120 farklı adresteki karantina uygulamasına son verildi.

Ayrıca alınan karar kapsamında lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi ve dernek lokali gibi işletmelerin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamalar kaldırıldı.

Yukarıda belirtilen işletmelerin genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyet yapmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler