Gündem

O İlimizden Kötü Haber: Korkunç Görüntü ! Alarm Verildi

Corona virüsü salgını kapsamında ülkemizde vaka sayıları artmaya başladı. Diyarbakır'dan korkutan bir görüntü geldi ve durumun alarm seviyesinde olduğu gözler önüne geldi.

Diyarbakır’da corona virüsü salgını kapsamında vaka sayıları her geçen gün artıyor. Pandemi hastanesinde yaşanan yoğunluk, gece boyunca hemen hemen her odasının ışığının yanmasıyla birlikte göründü. Bu konu hakkında Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Turan bir açıklama yaptı ve durumun alarm verici olduğunu belirtti.

“700’E YAKIN HASTA YATARAK TEDAVİ GÖRÜYOR”

Diyarbakır ilinde son dönemde vaka sayıları arttı. Pandemi hastanesindeki durum hakkında Diyarbakır Tabip Odası (DTO) Başkanı Elit Turan bir açıklama yaptı. Elit Turan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sahadan arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre 700’e yakın hastanın yatarak tedavi gördüğü ve 100 civarında hastanın da yoğun bakımda tedavi edildiğini biliyoruz. Maalesef durum pek parlak değil, alarm verici durumda. Kamu hastanesi ful kapasite çalışıyor. Ancak biri taburcu olunca başkası yerine alınabiliyor. Hasta sirkülasyonu ancak böyle oluyor”

“YETMİYOR MAALESEF”

Ayrıca açıklamalarında hekim arkadaşının test sonucunun pozitif çıktığını belirten Elit Turan açıklamalarını şöyle devam ettirdi:

“Öğleden sonra yoğun bakımda yer boşalınca oraya götürüldüğünü öğrendik. Hasta sikülasyonu yer boşaldıkça oluyor. Hastanelerde yeni yerlerin açıldığını da öğrendik, yatak sayısı arttırıldı. Şimdi vaka sayısı da aynı oranda arttığı için yetemiyor maalesef.

4 Ağustos’ta bir hekim arkadaşımızı kaybettik. Geçtiğimiz hafta da bir sağlık emekçi arkadaşımızı kaybettik. Dünde hastanede çalışan bir tekniker arkadaşımız yaşamını yitirdi. Şu an Diyarbakır’da 4 kaybımız var.

İlgili Makaleler