Gündem

O İlimizden Kötü Haber: Vaka Sayıları Yükseldi ! Bebekler de Tedavi Altına Alındı

Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte vaka sayılarında artış görüldü. Bununla birlikte bazı illerimizden kötü haberler geldi. Denizli ve Uşak'tan kötü haber gelirken Denizli'de 4’ü bebek 28 kişi tedavi altında tutuluyor.

Normalleşme süreci kapsamında bazı illerimizde corona virüsü vaka sayısı yükselmeye başladı. Denizli’den kötü haber geldi. Bu bağlamda Denizli’de 4’ü bebek 28 kişi tedavi altında tutulduğu belirtildi. Ayrıca Acıpayam’da işçilerini maskesiz çalıştıran bir tekstil firmasında 9 pozitif vakaya rastlandı.

Sözcü’den Selami Aydın’ın aktardıklarına göre sosyal mesafeyi hiçe sayılması, maskenin doğru kullanılmaması ve pazar yerlerinde oluşan kalabalıklar vakaların yeniden artmasına neden oldu.

BİR BEBEK VE 8 YETİŞKİN YOĞUN BAKIMDA

Konu ile ilgili olarak Denizli’de 24’ü yetişkin 4’ü bebek toplam 28 koronavirüs hastası olduğu belirtilirken beke hastalardan birinin yetişkinlerden ise 8’inin yoğun bakımda tedavi gördüğü ifade edildi.

Acıpayam ilçesinde vatandaşlar dış dünya ile bağlarını kesmiş ve kendilerini izole etmişlerdi. Ancak orada da vaka sayıları artış gösterdi. İlçede ulaşımı durduran ardından da tamamen ziyaret kapanmıştı. Bu ilçede bir tekstil firmasının dikkatsizliği nedeniyle corona virüsü vaka sayıları arttı.

36 kişinin çalıştığı işletmede mesai sırasında maske kullanılmadığı ve sosyal mesafeye uyulmadığı tespit edildi ve iş yeri hakkında işlem yapılarak kapatıldı.

İlgili Makaleler