Gündem

O İlimizden Umutlandıran Haber! 5 Gündür Covid-19 Vakası Saptanmadı

Covid-19 salgınına dair umutlandıran haber Karabük'ten ulaştı. Karabük Valisi Fuat Gürel, son 5 gündür yeni Covid-19 vakası tespit edilmediğini ve 8 hastanın ise tedavisinin sürdüğünü dile getirdi.

Karabük Valisi Fuat Gürel, son 5 gündür yeni Covid-19 vakası saptanmadığını aktardı ve 8 hastanın da tedavilerinin hastanede sürdürüldüğünü kaydetti. Vali Gürel, “İlimizde son 5 gündür pozitif vakaya rastlamadık. Hastanede şu an 8 vakamız kaldı. İnşallah onları da iyileştirdikten sonra bu süreçte belli bir aşamaya gelmiş olacağız” diye konuştu.

İLİMİZDE BİTMESİ İÇİN ÜLKEMİZDE BİTMESİ LAZIM

Hala riskin sürdüğünü söyleyen Vali Gürel, “Ancak tehlike geçmiş değil. İşin doğrusu bütün dünyada bitmesi gerekir ülkemizde bitebilmesi için. İlimizde de bitebilmesi için ülkemizde bitmiş olması lazım. Tedbirlerimizi son günlerde biraz daha arttırdık. Özellikle bayram münasebetiyle anne babalarının yanına gelip onların elini öpmek isteyen vatandaşlarımıza biraz daha gelmeyin dedik. İnşallah Kurban Bayramında daha güzel bir ortamda gelip anne ve babalarının bayramlarını kutlarlar.” dedi.

HEMŞERİLERİMİZ DIŞARIDAN GELMESİN

Salgının başından beri 9 hastanın yaşamını yitirdiğini söyleyen Gürel, şöyle devam etti:

“Şu ana kadar 9 kaybımız oldu. Onlar bir şekilde kente gelen insanların bıraktığı hastalıklardan kaynaklandı. Bu kötü ortamı oluşturmamak için, can kaybı olmaması için hemşerilerimiz gelmezler ise bizleri de mutlu ederler. Görüntülü telefonlar ile bir şekilde sevdikleriyle temaslarını sağlarlarsa Kurban Bayramında çok daha güzel bir ortamda bayramlarını kutlamış olacaklar.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler