Gündem

O İlimizi Bayram Kötü Etkiledi ! Covid-19 Vaka Sayısı Patladı

Zonguldak'ta, 4 günlük Kurban Bayramında kötü haberler peş peşe geldi. Bu doğrultuda bayramda 78 vaka tespit edilmesi ile birlikte 2 kişi de hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı 1181'i bulurken ölü sayısı da 74'e yükseldi.

Zonguldak’ta corona virüsü salgını kapsamında vaka sayıları patladı. Vaka sayılarındaki artış Kurban Bayramında da devam etti. Bu doğrultuda Bayramın birinci günü 33 yeni vaka tespit edilirken ikinci günü 13, üçüncü günü 8 ve dördüncü günü 24 vaka tespit edildi. Toplam 78 yeni vaka tespit edilirken il genelinde 2 kişi de hayatını kaybetti.

Zonguldak genelinde corona virüsü vaka sayısı 1181’i bulurken, ölen kişi sayısı da 74’e yükseldi. Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer kurumların çalışmalarıyla vaka sayılarının önüne geçilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Ayrıca vatandaşlara tedbirlere uyum konusunda uyarılar yapılıyor.

“BİRAZCIK SAYGI LÜTFEN”

Kent sakini Ali Bilgiç salgın hakkında yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“Ben maske kullanmayan insanları karşımda sanki bir katil gibi görüyorum. Bu kadar saygısızlık olmaz ki. Gençler bir de yürürken üstüme üstüme geliyor. Bizler, boksörler gibi sağa sola kaçıyoruz. Evde sonra dedesine, babaannesine gidiyor. Bu şekilde bundan kurtulamayız. ‘Bana bir şey olmaz’ diyorlar ama babana, annene veriyorsun virüsü. Birazcık saygı lütfen”

İlgili Makaleler