Gündem

O İlimizin Valiliği Duyurdu ! İkinci Bir Duyuruya Kadar Sokağa Çıkmak Yasaklandı

Valilik tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Söz konusu açıklamada terör örgütlerine yönelik yapılacak operasyondan dolayı ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Bitlis Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi. Söz konusu duyuruda Bitlis’in Tatvan ilçesinde bazı köy ve bağlı mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği vurgulandı.

Konu ile ilgili olarak Valilik tarafından yapılan duyuruda Tatvan ilçesi sınırlarındaki Kısıklı, Kepenek, Suboyu, Dirlik, Aktoprak, Dönertaş, Boblesür, Sallıca, Teknecik, Beşikli, Sarıdal, Yorgalar, Yumrukaya, Uçankuş ve Çörekli köyleri ile mezraları bölgesinde bugün saat 06:30’dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tatvan ilçesi sınırlarındaki Kısıklı, Kepenek, Suboyu, Dirlik, Aktoprak, Dönertaş, Boblesür, Sallıca, Teknecik, Beşikli, Sarıdal, Yorgalar, Yumrukaya, Uçankuş ve Çörekli köyleri ile mezraları bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu, barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde örgüt mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, bugün saat 06.30’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”

İlgili Makaleler