EkonomiGündem

O Kişilere Karşılıksız 1700 Lira Ödeme Yapılacak ! Kimlikle Başvurmak Yeterli

Nüfus Cüzdanı veya yeni kimlik kartı ile başvuru yapanlara aylık 1700 lira ödeme yapılacak. Peki bu ödemeden kimler yararlanabilir? Detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Emekli olmayan kişilere 1700 lira ödeme yapılıyor. Bu ödemeden yararlanabilmek için sadece kimlikle başvuru yapmak yeterli oluyor. Buna göre kimler bu ödemeden yararlanabilir? Aranan şartlar nelerdir? Sorularının yanıtını kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz…
Emeklilik bazı çalışanlar için oldukça zor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emekli olmak için uzun yıllar çalışanlara yaş şartı ve primleri ödemesini bekliyor.

Buna göre herhangi bir çalışmanız yoksa SSK, Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı priminiz yoksa ya da emeklilik için yeterli primleriniz olmaması nedeniyle SGK’dan emekli olamıyorsanız; bunun için bir yol var. Eğer 65 yaşına gelmişseniz devletten 3 ayda bir 1700 lira ödeme alabilirsiniz.

KİMLİKLE BAŞVURU YETERLİ

İkametgahınızın bulunduğu il veya ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bir dilekçe ile T.C. Kimlik numarası içeren bir nüfus cüzdanıyla başvurmanız yeterli olacak. Bunun içinse bazı şartlar var. Bu 1700 lira ödeme için aranan şartlar ise şöyle:

1700 Lira Ödeme
1700 Lira Ödeme

1- Türk vatandaşı olmanız ve 65 yaşını doldurup doldurmadığınız

2- Kendiniz ve eşiniz dikkate alınmak suretiyle kişi başına düşen ortalama aylık geliriniz, (Asgari ücretin aylık net tutarının 1/3’ünden) 801 TL’den az ise, 1. yaş aylığı bağlanacaktır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir