Ekonomi

O Ülke 15 Bin 280 Lira Maaşla Işıkları Açıp Kapatacak Personel Alıyor ! Dünyanın Her Yerinden Başvuru

İsveç’in Göteborg kentinde dikkat çeken bir ilan yayımlandı. Bu ilanda 21 bin İsveç Kronu (2 bin 264 dolar) yani 15 bin 282 lira maaşla bir tren istasyonunda sabah akşam gelip giderken ışıkları açıp kapatacak personel aranıyor.

Sveriges Radio’nun aktardığına göre İsveç’in Göteborg kentinde bir tren istasyonu için ilan yayımlandı. Bu ilanda sabah ve akşamları işe giriş çıkış bildiriminde bulunacak, ayrıca ışıkları açıp kapatacak bir personel alımı yapılacağı ifade edildi.

15 BİN 282 TÜRK LİRASI MAAŞ

Günün geri kalan kısmını kendi dilediği gibi geçirebilecek olan personele yapacağı bu iş karşılığında aylık 2 bin İsveç kronu yani 2 bin 264 dolar maaş verilecek. Bu tutar 15 bin 282 Türk Lirası ediyor.

7 MİLYON BÜTÇE AYRILDI

Yayımlanan bu iş ilanı sanatçı Simon Goldin ve Jacob Senneby’nin ‘Sonsuz İş’ isimli projesinin bir parçası olarak yayımlandı. Bu projenin bütçesi ise 7 milyon kron. Bu tutar ise işe alınacak olan personelin 120 yıl istihdamına imkan sağlıyor.

KRİTERLER BELİRLENMEDİ

İş ilanına dünyanın farklı yerlerinden 175 kişi başvurdu. Alınacak eleman için ne gibi kriterler istendiği ise belirtilmedi.

İlgili Makaleler