Genel

O Ülke İtiraf Etti! Covid-19’a Karşı Yaşlılarımızı Koruyamadık

Covid-19 salgınıyla mücadelede yeterince başarılı olamadığını belirten İsveç hükümeti, yaşlılarını koruyamadığını dile getirerek bir itirafta bulundu.

Covid-19 ile mücadelede aldığı tedbirler tartışma yaratırken, İsveç hükümeti mücadelelerine dair kritik değerlendirmelerde bulundu. İsveç hükümeti, Covid-19 salgınında bakımevlerinde yaşamlarını sürdüren yaşlılara gerekli desteğin yeteri kadar sağlanamadığını belirtti.

HATALARIMIZDAN DERS ÇIKARMALIYIZ

İsveç, Covid-19 salgınına karşı yeteri kadar sıkı tedbirler almazken, virüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin büyük bir çoğunluğunu bakımevlerinde yaşamlarını sürdüren yaşlılar olduğu aktarıldı. Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren, konuşmasında, “Yaşlı vatandaşlarımızı korumayı başaramadık. Bu gerçekten çok vahim ve tüm toplum genelinde büyük bir başarısızlık. Salgınla mücadelemiz henüz sona ermedi. Hatalarımızdan dersler çıkarmalıyız” diye durumu açıkladı.

YÜZDE 80’İ 70 YAŞ VE ÜSTÜ

İsveç’te Covid-19 salgını sebebiyle yaşamını yitirenlerin yüzde 80’i 70 yaş ve üstü vatandaşların olduğu aktarıldı. Ülke genelinde toplam vaka sayısı 26 bin 332 ve yaşamını yitirenlerin sayısı ise 3 bin 225’e çıktı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler