Gündem

O Ülke Şokta ! 6,8 Şiddetinde Deprem Oldu

Dün gece saatlerinde Osmaniye'de 4,1 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Bunun ardından Antalya'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Gelen son dakika bilgisine göre de Şili'de çok şiddetli deprem oldu. Ölçümlere göre ülkede 6,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Güney Amerika ülkesi Şili’de çok şiddetli bir deprem meydana geldi. Ölçümlere göre ülkede 6,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Bilindiği gibi dün gece Osmaniye’de gece 02:00 sularında 4,1 şiddetinde deprem meydana gelmişti. Bunun ardından Kandilli Rasathanesinin verilerine göre Antalya’nın Kaş ilçesinde 4 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

6,8 ŞİDDETİNDE DEPREM OLDU

Güney Amerika ülkesi Şili’de 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün San Pedro’ya 47 kilometre uzaklıkta olduğu belirtildi.

OSMANİYE’DE 4,1 ŞİDDETİNDE DEPREM

Osmaniye’de dün gece 02:00 sularında bir deprem meydana geldi. Söz konusu depremin şiddeti 4,1 olarak belirtildi.

ANTALYA’DA DA DEPREM OLDU

Bunun ardından Antalya’nın Kaş ilçesinden de deprem haberi geldi. Sabah saat 08:20 sularında meydana gelen depremin şiddet 4.0 olarak belirtildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre deprem deniz yüzeyinin yaklaşık 42 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Kaş’a yaklaşık 92 kilometre uzaklıkta olduğu belirlendi.

Dünyadaki son depremler ise şöyle oldu:

İlgili Makaleler