Gündem

O Ülkede 6 Yaşındaki Çocuk Covid-19 Nedeniyle Hayatını Kaybetti

İran'da corona virüsü nedeniyle hayat kayıpları devam ediyor. İran'dan kötü bir haber daha geldi ve 6 yaşındaki bir çocuğun corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Kuzey Horasan Sağlık Bilimleri Üniversitesinden önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Kuzey Korasan eyaletinde şu ana kadar 189 kişide Kovid-19 tespit edildiği belirtildi.

6 YAŞINDAKİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Açıklamada, bu hastalardan 19’unun yaşamını yitirdiği aktarılırken 6 yaşındaki bir çocuğun da Kovid-19 kurbanlarından olduğu ifade edildi. Kovid-19 tedavisi gören 99 kişinin ise iyileşerek hastanelerden taburcu edildiği kaydedildi.

Çin’in Vuhan kentinde aralık ayında ortaya çıkmasının ardından kısa sürede dünyada küresel salgına yol açan Kovid-19’un risk grubunu yaşlıların oluşturduğu söylense de doktorlar, hastalığın çocuklara da bulaşabildiğini ve bağışıklık sistemi zayıf çocuk ve gençlerde ölümcül sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulunuyor.

3 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK DAHA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İran Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Mart’ta bir açıklama yapılmıştı. Açıklamda ülkede yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin yaş ortalamasının 67, hastalığa yakalananların yaş ortalamasının da 54 olduğunu, virüse yenik düşen en küçük kurbanın ise aynı zamanda lösemi hastası 3 yaşında bir çocuk olduğu belirtilmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir