Genel

O ülkede corona virüsü demek yasaklandı!

İlk kez Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsüne karşı neredeyse tüm dünya ülkeleri mücadeleye devam ediyor. Bütün ülkelerin gündeminde en çok yer alan salgınla ilgili olarak Türkmenistan yönetimi flaş bir karar aldı. Ülkede corona virüsü demenin yasaklandığı öğrenildi.

Avrupa başta olmak üzere neredeyse bütün dünya ülkeleri corona virüsüne karşı savaş halinde. Binlerce kişinin ölmesine neden olan Covid-19 Türkmenistan’da hiç kimsede bulunmuyor. Resmi kayıtlara göre, corona virüsü vakasının bulunmadığı bildirilen ülkeden ilginç bir haber geldi. Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütü tarafından yapılan bilgilendirmelere göre, Türkmenistan yönetimi, ülkede ‘corona virüs’ kelimesinin kullanımını yasakladı.

Ülkedeki gerçekleri saklamaya çalışıyorlar

Sınır Tanımayan Gazeteciler Doğu Avrupa ve Orta Asya Dairesi Başkanı Jeanne Cavelier’in Rus medyasında yer alan açıklamasında, Türkmenistan yönetiminin, devlet basın-yayın organlarına ‘corona virüs’ terimini kullanma yasağı getirdiğini bilgisi yer aldı. Başkan Cavelier bu yasaklamanın nedeni olarak, Türkmenistan yönetiminin böylelikle ülkedeki salgın konusundaki gerçekleri saklamaya çalıştığını işaret etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir