Personel Alımı

O Üniversite İçin Personel Alımı İlanı Yayınlandı! Statü Kamu İşçisi Olacak! Başvurular Bugün Başlıyor; Başvuru Adresi…

İş arayan vatandaşların ilgiyle takip ettiği kamu iş ilanları arasına bugün itibariyle yeni bir ilan daha eklenmiş bulunuyor. Abdullah Gül Üniversitesi tarafından yayınlanan ilana göre 8 personel alımı gerçekleştiriliyor.

Kayseri’de yer alan Abdullah Gül Üniversitesi’nde çalışmak üzere 8 personel alımı yapılacağını açıklamış olan Abdullah Gül Üniversitesi, personel alımlarında aranacak olan şartları da açıklamış bulunuyor.

Abdullah Gül Üniversitesi, 8 Kamu İşçisi Alıyor

Kamu işçisi statüsünde çalıştırılmak üzere 8 personel alacak olan Abdullah Gül Üniversitesi, 6 destek personeli kadrosunda olmak üzere temizlik görevlisi, 2 koruma ve güvenlik kadrosunda olmak üzere güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Başvuruları 30 Mayıs 2022 tarihi itibariyle başlatmış olan Abdullah Gül Üniversitesi, başvuruları 13 Haziran 2022 tarihine kadar kabul ediyor. Bunun yanı sıra başvuru adresini yayınladığı ilanda belirtmiş olan Abdullah Gül Üniversitesi, müracaatları e-Devlet Kapısı içerisinde yer alan “Abdul Gül Üniversitesi Kariyer İşe Alım Hizmetleri” veya Kariyer Kapısı üzerinden alacağını açıklamış bulunuyor. Şahsen veya e-Posta yolu ile başvuruları kabul etmeyeceğini açıklayan Abdullah Gül Üniversitesi, sadece elektronik ortamdan yapılacak olan ve ilanda belirttiği iki siteden gelen başvuruları kabul ediyor.

Abdullah Gül Üniversitesi Personel Alımı Şartlarını Belirlemiş Bulunuyor

Personel alımı şartlarını da belirlemiş olan Abdullah Gül Üniversitesi, belirlenen personel alımı şartları doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların başvurularının değerlendirmeye alınacağını açıklamış bulunuyor. Bunun yanı sıra sağlık açısından herhangi bir sorunu olmadığını sağlık raporu alarak kanıtlayacak olan adayların başvurusunu kabul edecek olan Abdullah Gül Üniversitesi, SGK’dan emeklilik maaşı ya da bakım aylığı almıyor olma şartını da şartları arasına ekliyor. Bunun yanı sıra temizlik görevlileri için alımı, herhangi bir ortaöğretim kurumdan mezun olunması şartını koyan Abdullah Gül Üniversitesi, koruma ve güvenlik görevlileri adaylarının ise yükseköğretim kurumlardan herhangi bir lisans ve ön lisans alanlarından mezun olmasını istiyor. Aynı zamanda koruma ve güvenlik görevlileri için özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olma şartını da isteyen Abdullah Gül Üniversitesi, erkek adaylardan minimum 170 cm boy; kadın adaylardan ise minimum 160 cm boy şartını yerine getirmesini de bekliyor. Öte yandan Abdullah Gül Üniversitesi, her iki pozisyona başvuru yapacak olan erkek adaylar için de askerlik vazifesini tamamlamış olma şartını arıyor.

İlgili Makaleler