EkonomiGündem

O Ürünlerde Vergi Sıfırlandı ! Cumhurbaşkanı Onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile İthalat rejimi kararına ek karar uyarınca yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımalndı. Bu karara göre bazı ürünlerde gümrük vergisi sıfırlandı.

Türkiye’de corona virüsü önlemleri için üretilen dezenfektanlarda kullanılan etil alkol ve bazı ürünlerle ilgili önemli bir karar alındı. Buna göre bu ürünlerde gümrük vergisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile sıfırlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında ithalat rejimi kararına ek karar yayımlandı. Buna göre dökme etil alkol ithalatı, “nihai kullanım mevzuatı kapsamında indirimli gümrük vergisi uygulanacak tarım ürünleri listesi”ne eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile ithalat rejimi kararına ek kararda değişiklik yapılmasına dair kararda ilgili gümrük tarife istatistik pozisyonunda “mekanoterapi cihazları; masaj cihazları; psikotekni cihazları; ozonoterapi, oksijenoterapi, aeroterapi, suni teneffüs veya diğer terapik teneffüs cihazları” başlığı altında yer alan “cihazlar” söz konusu tablo kapsamında çıkarıldı.

Söz konusu karar ise şöyle:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir