Gündem

O Uygulamaya Facebook Özelliği Geliyor!

Sosyal medya günümüzde çok yaygın kullanılıyor. Twitter kullanıcılarının paylaşımlar yapmalarına ve düşüncelerini paylaşmalarına olanak sağlıyor. İlk olarak Snapchat ile yaygınlaşan “Hikayeler” özelliğinin akıbeti, bu durumun potansiyeliydi. En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter, Facebook’un bir özelliğini kullanıcılarının kullanımına sunuyor.

Bazı Twitter kullanıcılarına sunulan yenilik ile, Facebook’ta olduğu gibi Twitter’da da gönderilere ifade bırakılabilecek. Bu yenilik sadece birkaç kullanıcı tarafından raporlandı. Bu özelliğin test aşamasından henüz geçmedi.

Twitter’da şu an sadece tweetleri beğenme özelliği var. Twitter gibi duyguların ifade edildiği bir platformda sadece beğeni butonu yetersiz kalıyordu. Ekran görüntüsünde ise beğeni emojisinin yanı sıra; düşünceli, üzgün, komik ve tebrik emojilerini de görmekteyiz

Sosyal medya uygulamalarına bu gibi özellikler gelmeden önce bir grup kullanıcıya test olarak sunuluyor. Alınan geribildirimler doğrultusunda, yenilikler bizlere kadar ulaşıyor. Ancak bu yeni özelliğin ne zaman herkes için kullanılabilir hale getirileceği ise henüz bilinmiyor.

İlgili Makaleler