Gündem

O yaşın üzerindeki vatandaşların alışverişini belediye yapacak!

Kastamonu Belediyesi corona virüsü risk gurubunda bulunan 65 yaş üstündeki vatandaşların alışverişini yapacağını açıkladı. Konu hakkında açıklama yapan Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Dışarıya çıkma ihtimallerini en aza indirmeye çalışıyoruz." dedi.

Corona virüsü vaka sayısı Türkiye’de artmaya başladı. Devlet yetkilileri tarafından risk grubunda bulunan yaşlılara dışarı çıkmayın çağrısında bulundu. Bu çağrı üzerine Kastamonu Belediyesi de harekete geçti. Corona virüsle mücadele kapsamında “Evde Kal” kampanyasına destek verdiklerini açıklayan Belediye, 65 yaş üstündeki vatandaşların talep etmeleri durumunda alışverişlerini yapıp, evlerine teslim edecek.

Hilal masamızı arayabilirler

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu konuya ilişkin açıklamasında, “ “65 yaş üstü evde kalan insanlarımızın çok fazla kişiyle teması olmaması adına Hilal Masamızı aradıkları takdirde ihtiyaçlarını biz zabıtalarımız marifetiyle evlerine kadar götürüp teslim edeceğiz. 65 yaş üstü her gelen talebi değerlendireceğiz. Böylece dışarıya çıkma ihtimallerini en aza indirmeye çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı. Vidinlioğlu açıklamasının devamında, “İhtiyaç sahiplerimiz yine Hilal Masamızı arayarak böyle bir talepte bulundukları takdirde Sosyal Market aracılığıyla ihtiyaçlarını ulaştıracağız.” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir