Ekonomi

Ödemeler bugün başlıyor! Hesabınızı kontrol edin

Dün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama ile 24 Ağustos tarihinde yani bugün, yaklaşık 157 bin ihtiyaç sahibine toplamda 90,1 milyon TL ödeme yapılacağı açıklandı.

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi aileler için çeşitli nakdi destekler sağlanıyor. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bugün 157 bin ihtiyaç sahibine toplamda 90,1 milyon TL ödeme yapılacak. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Bakan Selçuk, ödemelerin muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, eşi vefat eden kadınlara, kronik rahatsızlığı olanlara ve öksüz/yetimlere yapılacağını bildirdi.

Ödemeler nasıl ve ne kadar yapılacak?

Muhtaç er ve erbaşların ailelerine aylık 400 TL olmak üzere 2 aylık periyotlarla 800 TL destek veriliyor. Bakan Selçuk muhtaç aile çocuklarına ilişkin yardım açıklaması için “2 aylık periyotlarla 300 TL düzenli nakdi yardım yapıyoruz. Bu kapsamda bu ay 1.200 ihtiyaç sahibine, 284 bin TL ödeme yapacağız.” Dedi.
Eşi vefat eden ihtiyaç sahibi kadınlara da destek sağlanacak. Bakanlık 89 bin ihtiyaç sahibi kadına toplam 57,8 milyon TL ödeme yapacak.

Çocuklara 150 TL destek

Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş 18 yaş altındaki çocuklar aylık 150 TL destek sağanıyor. Bu ay 39 bin kişinin hesabına toplam 11,6 milyon TL hesaplara yatırılacak

Sosyal yardım ödemeleri bugün yapılacak. Yarın ise kronik rahatsızlığı bulunan 2 bini aşkın ihtiyaç sahibine 3,3 milyon TL ödeme yapılacak.

İlgili Makaleler