Gündem

Öğrencilere 3 GB İnternet Verilecek ! Bakan Selçuk Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında önemli değerlendirmelerde bulunarak her öğrenci için tüm operatörlerden aylık 3 GB ücretsiz internet imkanı olduğunu vurguladı.

Öğrencilere 3 GB internet verilmesine ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün ‘yarını bekleyin’ diyerek duyurduğu ‘Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek’ Tanıtım Programında değerlendirmelerde bulundu.

ÖĞRENCİLERE 3 GB İNTERNET VERİLECEK

Çeşitli açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, her bir öğrenciye bütün operatörlerden aylık 3 GB ücretsiz erişim imkanı olduğunu belirtti. Açıklamalara göre öğrencilere 3 GB internet verilecek ve telefonun çekmesi yeterli olacak.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında “Her bir öğrencimiz, Türkiye’nin her yerinden; telefon çeksin yeter. Bu anlamda bir erişme ve ulaşma imkanı var. Bunu pilot çalışmalarda denedik” ifadelerine yer verdi.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Öğrencilere 3 GB internet verilmesine ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Burada çok önemli bir şey var. Peki ama buna nasıl ulaşacaklar? Her bir öğrencimize, bütün operatörlerden öğrencilere aylık 3 GB ücretsiz erişim imkanı var. Her bir öğrencimiz, Türkiye’nin her yerinden; telefon çeksin yeter. Bu anlamda bir erişme ve ulaşma imkanı var. Bunu pilot çalışmalarda denedik.

İşin özeti; eğitimde fırsat adaleti. Benim fırsatım yok, benim öğretmenim yok. Çok basitçe var. Bunu sağlamış olduk, fırsat adaletiyle Türkiye’den isteyen herkesin buna erişmesiyle ilgili altyapıyı kurmuş olduk. Ve bu benim hayallerimden bir tanesiydi ve buna ulaşmış olmak bugün benim açımdan çok çok değerli. Sizler burada bulunarak bizlere destek verdiniz.”

Son gelişmeleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir