EğitimGündem

Öğrencilere Güzel Haber! Bugün Hesaplarına 1.950 TL Yatacak!

Milyonlarca öğrenci maddi imkansızlıklar sebebiyle devletin hazırladığı ödemelerden yararlanıyor. Son olarak KYK başvurusunda bulunan öğrenciler gelecek açıklamayı heyecanla bekliyordu. Özellikle bu desteğe yeni başvuran öğrencilerin dört gözle beklediği KYK sonuçlarına ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çok önemli bir açıklama yaptı. İşte öğrencileri sevindirecek açıklama…

Öğrencileri Rahatlatan Açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin merakla beklediği duyuruyu yaptı. Bakan Kasapoğlu Twitter üzerinden duyurdu. İlk defa GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvurusu yapan öğrencilere seslenen Bakan Kasapoğlu; Ekim, kasım ve aralık ayı GSB Burs ve Öğrenim Kredisi ödemelerinin hesaplarına bugünden itibaren yatmaya başladığını belirterek tüm gençlere yeni ücretlerinin hayırlı olmasını diledi.

Son 3 aylık tüm ödemelerin hesaplara yatacağını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, her ay 650 TL alan öğrencilere toplamda 1.950 TL hesaplarına bugün yatırıldığını belirtti. Bakan Kasapoğlu, 2021-2022 dönemindeki öğrenciler için yaptığı duyuruda 177 bin 842 öğrenciye burs, 238 bin 229 öğrenciye ise kredi ödemesi yatacağını ifade etti. Bu bağlamda öğrenciler TC Kimlik numarasının sonu “0” ve ‘’2’’ olanlar 29 Aralık, “4” ve ‘’6’’ olanlar 30 Aralık, “8” olanlar ise 31 Aralık’ta ödemelerini alabilecek.

KYK bursu geri ödemesiz yapılırken KYK kredisi ise geri ödeme şartıyla yatırılmaktadır. Burstan maddi imkanı çok daha kısıtlı öğrenciler yararlanabilmektedir. KYK bursundan Ön lisans öğrencileri, lisans öğrencileri, dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, Yüksek Lisans öğrencileri, ÖSYM ‘de ilk 100’e giren öğrenciler ve amatör milli sporcu olan öğrenciler yararlanabilmektedir.

İlgili Makaleler