Eğitim

Öğrencilere Karneleri Nasıl Verilecek? Bakan Selçuk’tan Önemli Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında 31 Ağustos'ta devlet okullarında başlayacak telafi eğitimlerinin zorunlu olmadığını. belirterek öğrencilere karnelerinin nasıl verileceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında “Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimin tamamını yaptık diyemeyiz fakat yapmak istediğimizin fevkinde işler yaptık.” ifadelerine yer verdi.

KARNELER NASIL VERİLECEK?

Açıklamalarında öğrencilere karnelerinin dağıtılmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulundun Bakan Selçuk ilkokul ve ortaokul karnelerinin e-okul üzerinden, lise karnelerinin ise randevulu olarak okuldan alınabileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında “Okulları 19 Haziran’a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı” ifadelerine yer vererek 31 Ağustos’ta devlet okullarında başlayacak telafi eğitimlerinin zorunlu olmadığını vurguladı.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamaları şöyle oldu:

(Yaz kitapları) Pazartesi, salı tanıtacağız. Hemen illerde, ilçelerde okullardan velilere ulaştıracağız.

Her çocuğa ulaşacak tedbiri almak vazifemiz.

Öğrencilere muhakkak surette telafiye zorlamayız.

Öğretmenlerimizin çok büyük bir kısmı sürece sahip çıktı. Bunu burada ilk kez anlatayım. Bir öğretmenimiz bulunduğu bölgede internet çekmeyince o kasabada internet arayan yer arıyor canlı sınıf yapacak. Karakol bulmuş gidiyor karakola oradaki polisimiz hemen yer veriyorlar.

(İkili eğitim sistemi uygulanır mı?)

Neye gereksinim varsa o senaryoyu hayata geçireceğiz.

Bizim sağlıktan önce bir tercihimiz yok. Benim için çocuğun gülümsemesi önemli.

KOVİD-19 SALGININDA YENİ DALGA İHTİMALİ

Birçok senaryoya göre hazırlık var. Problem nereye doğru evrilirse, tedbir konusunda kararlıyız.

İlgili Makaleler