Gündem

Öğrencilerin Velileri İzinli Olacak Mı ? Bakan Selçuk ‘tan Açıklama

Corona virüsü önlemleri dolayısıyla okulların tatil olma kararı alındı. Bu tatil kararının ardından öğrencilerin velilerinin izinli olup olmayacağı da araştırılmaya başlandı. Bu konu hakkında Bakan Selçuk'tan açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, A Haber canlı yayınında corona virüs önlemleri kapsamında okulların tatil olma kararı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk tatile girecek olan öğrencilerin velilerinin de izinli olup olmayacağı konusunda değerlendirmelerde bulundu.

BakanSelçuk açıklamalarında bu meselenin bir tatil meselesi olmadığını belirterek “Küresel ölçekli bir probleme karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili bir konu bu. O yüzden biz de bazı önlemler almak durumunda kalıyoruz. Çünkü çocuklarımızın, toplumumuzun sağlığı çok önemli.” dedi.

Bakan Selçuk çocukları okula gitmeyen çalışan annelere yönelik bir çalışma olup olmadığı yönünde çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Ziya Selçuk açıklamalarında Türkiye’de olduğu gibi bütün ülkelerde bu tür tatiller olduğunu bu konuda velilerin desteğini beklediklerini belirtti.

Bakan Selçuk Önemli Açıklamalar

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de olduğu gibi bütün ülkelerde bu tür tatiller oluyor. Bizim Hane Halkı Araştırması’na göre 5-13 yaş arasındaki çalışan anne oranımız yüzde 27 civarında.

Elbette bu kişilerin, çalışan annelerin çocukları var. Bu konuda biz bütün dünyada olduğu gibi küresel sorun konusunda velilerimizin de desteğini bekliyoruz.

Eğer daha üst bir karar alınma ihtiyacı olursa bu zaten Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapılan çalışmalar çerçevesinde değerlendirilir.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir