Personel Alımı

Öğretim Görevlilerine Önemli Duyuru! Ege Üniversitesi Personeller Alacak

Öğretim veya araştırma görevlisi olmak isteyen vatandaşlar için Ege Üniversitesi resmi internet sitesinden yeni bir iş ilanı duyurusunda bulundu. ALES sınavından en az 70 puan almış olması şartları arasında bulunan ilana göre öğretim ve araştırma görevlileri istihdam edilecek. Ege üniversitesi sınav ilanına başvuruları 8 Ekim tarihine kadar kadronun bulunduğu (Fakülte Dekanlığı/Enstitü/Yüksekokul/MYO Müdürlüklerine) yerden kabul edecek İlanın şartları nelerdir?

GENEL ŞARTLAR

1-         657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2-        ALES ’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3-        Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

 ÖZEL ŞARTLAR

1-         Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

2-         Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

İlgili Makaleler