EğitimKamu Haberleri

Öğretmenlere ve öğrencilere yasak geldi!

Van'da İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından öğretmenlere ilginç bir yasak kararı getirdi. Öğretmenlerin yarından itibaren birarada yemek yemeleri yasaklandı.

Öğretmenleri şoke eden yasak kararı Van’da İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından verildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, koronavirüs nedeniyle vaka sayılarının azaltmak için böyle bir karar aldığı bildirildi.

Koronavirüs risk haritasında düşük riskli iller arasında bulunan Van’da, kontrollü olarak eğitim-öğretime açılan bazı okullarda kuralların ihlal edildiği tespit edilmesi sonrasında İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararda, pandemiyle mücadele kuralları kapsamında tedbirlerin devam etmesi gerektiği vurgulanırken, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi istendi.

ÖĞRETMENLERİN BİRLİKTE YEMEK YEMELERİ YASAKLANDI

Öğretmenlerle ilgili alınan kararda öğretmenlerin okullarda ve özellikle öğretmenler odasında bir araya gelerek toplu halde yeme, içmeleri yasaklandı. Bu yasağa uymayanlar hakkında İl Hıfzıssıhha kurulu kararı gereği adli ve idari ceza uygulanacak.

O ÖĞRENCİLERİN OKULA GELMELERİ YASAKLANDI

Ayrıca velisinin Koronavirüs test sonucu pozitif olan veya izolasyonda bulunan çocukların da okula gelmeleri yasaklandı.

İlgili Makaleler