Eğitim

Okullar 21 Eylül’de açılacak mı? Bakan Selçuk’tan yeni açıklama!

Corona virüsü salgını nedeniyle bu sene okulların 31 Ağustos tarihinde uzaktan eğitim ile 21 Eylül tarihinde ise yüz yüze olarak açılması planlanıyor. Peki, Okullar 21 Eylül’de açılacak mı? Bakan Selçuk’tan okulların açılması ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

Pandemi nedeniyle bu sene okulların yüz yüze olarak eğitime başlaması 21 Eylül tarihine ertelendi. Bakan Selçuk son yaptığı açıklamalarda okullarda 2 bin denetmenin görev alacağını belirtmişti. Bakan Selçuk açıklamasında, “Okullarımızı 21 Eylül’de açma çabamız var. Okullar açılmazsa ne kazanırız ne kaybederiz Bilim Kurulu ile konuşuyoruz. Öğrencilerin öğrenme kayıpları nereye evrilecek, bizleri hangi riskler bekliyor, velilere yönelik ne tür çalışmalar yapmalıyız, bunları düşünüyoruz. Hangi okulumuz hazır bunlara bakacağız.Çocuklarımızın okul özlemini gidereceği günlere hasretiz. Bu çalışmalar konusunda bütün Türkiye’nin büyük bir hazırlık içinde olduğunu söylemekten memnuniyet duyarım.” Dedi. Okulların bir an önce açılması için her cephede çalışmaların gerçekleştirildiğini açıklayan Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitim konusunda bizim temaslarımız ve yapılan görüşmeler neticesinde de özel okulların birtakım kararlar ortaya koymasını bekliyoruz. Velilerimizin haklı taleplerinin alınması şart” ifadelerini kullanmıştı.

Okulları açmaya odaklanmalıyız

Son olarak Bakan Selçuk okulların açılması ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, “Haftalardır “Okulları birlikte açacağız” çağrımıza katılan ve sorumluluk alan herkese teşekkür ederim. Şimdi tüm hazırlıkları titizlikle yapmaya ve okulları zamanında açmaya odaklanmalıyız. Öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimiz ve velilerimizle birlikte…” denildi.

İlgili Makaleler