Eğitim

Okullar Açılıyor ! Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan 3 Ayrı Uyarı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulunarak 3 ayrı not paylaştı. Bakan Selçuk bu notlarında uyarılarda bulundu.

Bakan Selçuk, Instagram hesabından, eğitime ilişkin 3 not paylaştı, uyarılarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlerin birbirlerine de “Hocam” dediğini belirterek “Çünkü öğretmenler, biraz da herkesin öğretmenidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamalarında bir öğretmen olarak herkese birkaç not aldırmak istediğini belirten Bakan Selçuk bunların kağıda yazabileceği gibi akılda da tutulabileceğini vurguladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Birinci notum şu: Salgın döneminde, eğitim öğretime uzaktan eğitimle devam ettiğimiz her güne sıkıca tutunmalıyız. Lütfen uzaktan eğitime, EBA TV’ye, canlı sınıflara ağırlık verin. Bu koşullarda elimizdeki en gerçekçi çözüm bu. Lütfen, gayret edelim.”

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ikinci notunda yüz yüze eğitime özenli ve oldukça kontrollü bir geçiş yapılacağını belirtti ve şöyle devam etti:

“Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en ufak bir risk durumuna mahal verecek adım atmayacağız. Çocuklarımızın sağlığı, en hassas noktamız olduğunu unutmayalım.

Üçüncü notum: Biz, öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimizle büyük bir eğitim ekibiyiz. Hepimiz ‘eğitim’ için eğitim aldık; bütün işimiz gücümüz, çabamız, derdimiz, endişemiz, çözümümüz, meselemiz ‘eğitim’. Her bir adımında büyük zorlukların içinden geçtiğimiz şu salgın günlerinde, işin bu kısmını bize bırakın. Bu ülkenin öğretmenlerine güvenin ve siz tedbirinizi almaya, çocuklarımıza evde destek olmaya, onları her türlü kaygıdan uzak büyütmeye odaklanın. Böylece, birlikte bir ekip olup birbirimize olan inancımızı yitirmez ve kenetlenirsek çocuklarımız kazanacak. Notlar bugünlük bitti; sınav yok, sözlü serbest… Siz de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.”

İlgili Makaleler