Eğitim

Okullar Haziran Ayında Kapılarını Açıyor ! İşte Aktarılan Bilgiler

Ramazan Bayramı sonrasında herhangi bir aksilik olmadığı takdirde ve her şeyin yolunda gitmesi kapsamında okulların açılış hazırlıklarının başlayacağı ifade edildi. Bununla birlikte okulların kapılarını Haziran ayında açacağı ifade edildi.

Ramazan Bayramı sonrası herhangi bir aksilik olmazsa ve her şey yolunda giderse okulların açılış hazırlıkları başlıyor. Bu bağlamda Haziran ayında okulların kapılarını açacağı ifade edildi.

Hürriyet’ten Nuray Çakmakçı konuyla ilgili tüm detayları köşesine taşıdı. Çakmakcı yazısında Haziran ayında açılış heyecanı yaşandığını ifade etti ve telafi eğitimine katılımın zorunlu olmadığını vurguladı.

Çakmakcı yazısında öğrencilerin devam zorunluluğu olmadığını ifade ederek okula gitmenin isteğe bağlı olacağını ders programlarının da tüm gün değil esnek olacağını belirtti.

Konu ile ilgili olarak Hürriyet Yazarı Nuray Çakmakcı yazısında şu ifadeleri kullandı:

OKULA DEVAM ZORUNLU OLMAYACAK

Şimdiden söyleyeyim bu öğrencilerin devam zorunluluğu yok, yani okula gitmek isteğe bağlı olacak. Ders programlarının da tüm gün değil esnek olması planlanıyor. Yani öğrenciler birkaç saatliğine okullarında kalacaklar. Sınıfların seyreltilmiş olması için de çalışmalar yapılıyor. Sağlık koşulları dikkate alınarak sınıf mevcutları azaltılacak. Bu arada 4’üncü sınıfların haziran başında okula çağrılıp çağrılmayacağı üzerinde çalışıldığını da söylemekte yarar var.

HAZİRAN AYINDA AÇILMASI BEKLENİYOR

Diğer yandan belki de eğitim dünyası ilk defa haziran ayında açılış heyecanı yaşıyor. Belirttiğim gibi salgının bugünlerdeki düşüş eğilimini sürdürmesi ve haziranda eğitimde normalleşmenin ilk adımlarının atılmasını artık öğretmeni, öğrencisi, velisi, yöneticisi ile tüm camia heyecanla bekliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler