Gündem

Okullar İçin MEB ‘den Çok Önemli Karar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar için çok önemli bir karar alındı. Buna göre okullardaki tüm etkinlikler iptal edildi.

Corona Virüsü salgını dolayısıyla çeşitli tedbirler alınıyor. Bu bağlamda MEB tarafından okullar için önemli bir karar alındı. Buna göre okullardaki tüm sosyal etkinlikler, Milli Eğitim Bakanlığınca iptal edildi.

İLLERE YAZI GÖNDERİLDİ

MEB Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan şehrinde ortaya çıkan yeni koronavirüs vaka sayısının komşu ülkeler de dahil olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde arttığı belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da yeni virüsün hızla yayıldığı yönünde bilgiler verildiği vurgulanan yazıda, bu kapsamda Türkiye’de ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin alındığı hatırlatıldı.

MEB
MEB
GÖNDERİLEN YAZI

MEB bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemlerin sıralandığı yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir.”

MEB tarafından gönderilen yazıda il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmeyeceği ve konuyla ilgili tedbirlerin valiliklerce alınacağı ifade edildi.

Yeni gelişmeler oldukça okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir