Eğitim

Okullar Ne Zaman Açılacak? Bakan Selçuk’tan En Net Yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt verdi. Bakan Selçuk açıklamalarında çocuklar, öğretmenler ve aileler için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında ‘Okullar ne zaman açılacak?’ sorusuna yanıt verdi.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında çocuklar, öğretmenler ve aileler için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacağını belirtti.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Konu hakkında Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle oldu:

“Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur.

Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: “Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek”

Bakan Selçuk’un paylaşımı:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler