Eğitim

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk’tan okulların açılması ile ilgili yeni açıklama!

Türkiye’de 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü nedeniyle okullar uzaktan eğitime geçmiş ve erken bir tarihte kapatılmıştı. 31 Ağustos tarihinde açılması planlanan okullar hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni bir açıklamada bulundu.

Corona virüsü salgını nedenile okulların açılma tarihi en çok tartışılan konulardan biri. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen resmi yazı ile okulların 31 Ağustos tarihinde açılacağı öğrenilmişti. Vaka sayısının 900’ün üzerinden seyretmesi nedeniyle okulların açılma tarihinin ertelenip ertelenmeyeceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bakan Selçuk tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında okulların açıklaması ile ilgili olarak, “Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı ve maskesiz görmek üzücü. Okulları birlikte açacağız, diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?”

İşte o paylaşım

Ziya Selçuk resmi instagram paylaşımında, “Sınıf mevcutlarını azaltmak, teneffüse çıkacak öğrenci sayısını ayarlamak, sabahçı ve öğlencilerin karşılaşmasını engellemek, çocukların ortak alanlarda aynı zamanda bulunmaması için planlama yapmak, sıralar arasında boşluk sağlamak… Kısacası çocuklarımızın birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okullarımızı sağlıkla açmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı ve maskesiz görmek üzücü. Okulları birlikte açacağız, diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler