EğitimGündem

Okullar Ne Zaman Açılacak? Bu Yıl Yüz Yüze Eğitim Olacak mı?

Koronavirüs döneminde pek çok alana kısıtlamalar getirildi. En önemli kısıtlama ise yüz yüze eğitime ara verilmesi oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin çok önemli bir açıklamada bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk daha önce yaptığı açıklamasında okulların açılacağı tarih olarak Eylül ayını işaret etmişti.

Okullar hangi tarihte açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Telafi de ben de varım” projesi kapsamında öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi. Bakan Selçuk kahvaltının ardından konuya ilişkin şu sözleri dile getirdi.

”Bizim şu andaki bakış açımız, tamamen okulların 6 Eylül’de açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz şu anda ‘acaba vesaire…’ bu konularla ilgili bir değerlendirme yapmıyoruz. Sadece odak noktamız okulların açılması”

 “Eylül başından itibaren de hepimiz okullarımızda olmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hazırlıklarımızın temel noktası temizlik ve hijyenle ilgili. Türk Standartları Enstitüsü ile hazırlamış olduğumuz kontrol kılavuzunun yenilenmiş haliyle beraber her türlü tedbirin alınması noktasında iş ve işlemlerimiz sürüyor.”  Ayrıca Bakan Selçuk an itibariyle 1500 denetçinin okullarda “temiz belge” denetlemesi yaptığını belirtti.

Temiz Okul Belgesi Nedir?

Risk Değerlendirmelerinde çıkan sorunların nasıl giderileceğinin adım olarak tarif edildiği, ortaya çıkan işlemlerim nasıl gerçekleştirileceğine dair oluşturulan talimatlar ve tanımların belirtildiği bir belgedir.

İlgili Makaleler