Eğitim

Okullar Tatil Edildi ! 25 İlde Eğitime Ara Verildi

Okulların tatil haberi geldi. Meydana gelen olumsuz hava koşulları nedeniyle Kars, Aksaray, Nevşehir, Erzurum, Siirt, Gümüşhane, Samsun, Bursa, Hakkari, Sivas, Bolu, Kayseri, Düzce, Artvin, Kastamonu, Şırnak, Batman, Bitlis, Giresun, Van, Rize, Karabük, Zonguldak, Ordu ve Trabzon'da eğitime ara verildi.

Okullar tatil edildi ! Yaşanan olumsuz hava koşullarından dolayı eğitime ara verildi. Çeşitli açıklamalar yapıldı ve eğitime ara verildiği ifade edildi.  Konu ile ilgili olarak Kars, Aksaray, Nevşehir, Erzurum, Siirt, Gümüşhane, Samsun, Bursa, Hakkari, Sivas, Bolu, Kayseri, Düzce, Artvin, Kastamonu, Şırnak, Batman, Bitlis, Giresun, Van, Rize, Karabük, Zonguldak, Ordu ve Trabzon’da eğitime ara verildiği ifade edildi. İşte detaylar:

KARS

Karst’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ve 7 ilçede okullar tatil edildi. Bu bağlamda eğitime 1 gün ara verildi.

AKSARAY

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı dolayısıyla il ve ilçe merkezleri ile bağlı tüm köylerdeki okullarda eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de il genelinde okullar tatil edildi. Yapılan açıklamada “Nevşehir Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporlarında bildirilen meteorolojik veriler doğrultusunda..

10.02.2020 pazartesi günü oluşacak kuvvetli buzlanma, don olayı ve yoğun sisin ulaşımı olumsuz etkileyeceği değerlendirildiğinden, ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi, özel, Örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, Özel eğitim kurslarının, Valiliğimizce 10.02.2020 pazartesi günü 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerden hamile, engelli ve kronik ağır hastalığı olanlar da aynı gün 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurur, bu vesile ile kapalı yolumuz bulunmamakla birlikte yoğun buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak vatandaşlarımızın tedbirli davranmalarını önemle rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

ERZURUM

Valilikten bir açıklama yapılarak olumsuz hava koşulları, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle merkez ilçeler Palandöken, Yakutiye ve Aziziye’deki tüm okul öncesi, ilköğretim, lise ile özel eğitim ve öğretim kurumlarında eğitimin 10 Şubat Pazartesi tatil edildiği ifade edildi.

VAN

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre okullar tatil edildi. Açıklamada yoğun kar nedeniyle Pazartesi günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda, halk eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

TRABZON: 2 GÜN TATİL

Trabzon Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla ilimiz genelinde 10 Şubat Pazartesi ve 11 Şubat Salı günleri, ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde, eğitim öğretime 2 gün ara verilmiştir.

Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı günlerde idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

RİZE: 2 GÜN TATİL

Rize Valisi Kemal Çeber’in açıklamalarına göre 2 gün okullar tatil edildi. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada devam eden kar yağışı ve oluşabilecek muhtemel risklerden dolayı il merkezi ve köylerde okulların yarından itibaren 2 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

KARABÜK

Karabük ve ilçelerinde, 3 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle gece yaşanacak don olayı sonrası yarın okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi.

ORDU

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla il genelinde 10 Şubat Pazartesi günü, ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde eğitim öğretime 1 gün ara verildiği belirtildi.

GİRESUN

Yapılan açıklamaya göre Giresun’da okullar tatil edildi. Alucra ve Çamoluk dışındaki okullarda okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi. Görele ilçesinde ise okullar 2 gün tatil edildi.

BİTLİS

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle il ve ilçe merkezleri ile bağlı tüm köylerdeki okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

BATMAN

Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı, devam eden kar yağışı, buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle oluşabilecek muhtemel risklerden dolayı ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda 10 Şubat günü eğitime ara verildiğini söyledi. Kaymakam Özadalı, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

ŞIRNAK

Şırnak merkez ile Uludere ve Beytüşşebab ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Yapılan açıklamada kentte ve yüksek kesimlerdeki ilçelerde kar yağışının etkili olduğu, olumsuz hava koşullarının sürdüğü belirtildi.

KASTAMONU

Kastamonu’da İl Milli Eğitim Müdürlüğünün açıklamasına göre Ağlı, Küre, Şenpazar, Hanönü, Araç, Devrekani ve Seydiler ilçelerindeki tüm okullarda, Bozkurt, Taşköprü ve Cide ilçelerinde taşımalı eğitim yapan okullarda, İnebolu ilçesinde ise lise ve dengi okullar hariç diğer okullarda okullar tatil edildi.

ARTVİN

Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle..

İlimiz genelinde (ilçeler dahil) 10 Şubat 2020 Pazartesi günü, ilk ve orta dereceli okullarda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir.Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

DÜZCE

Valilikten yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışı, buzlanma ve don olaylarının ulaşımda aksamalara neden olabileceği göz önünde bulundurularak, 10 Şubat Pazartesi günü, merkez ilçe ve tüm ilçelerimizdeki okul öncesi, ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

KAYSERİ

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımda, “Meteorolojiden alınan son verilerin değerlendirilmesi sonucunda..

İlimiz merkezinde Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar, İncesu ilçeleri 10 Şubat Pazartesi günü eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir. Engelli ve hamile personelimiz idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verdi.

BOLU 

Bolu’da etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar tatil edildi.

SİVAS

Sivas’ın Suşehri ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle Pazartesi günü taşımalı eğitim kapsamında okullar tatil edildi.

HAKKARİ

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 10 Şubat Pazartesi Hakkari merkez, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

BURSA

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada “Kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günü Büyükorhan merkez ve mahallelerinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir. Aynı tarihte hamile ve engelli kamu görevlileri de idari izinli sayılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

SAMSUN’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Asarcık, Alaçam ve Yakakent ilçesinde yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

BARTIN VE ZONGULDAK

Zonguldak’ta da olumsuz hava koşulları nedeniyle Ereğli, Kilimli ve Alaplı ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki, Çaycuma’da ise tüm okullarda yarın eğitime ara verildi.

Bartın Valiliğinden de açıklama yapıldı ve “Aralıklarla devam eden kar yağışı ve gece saatlerinden itibaren yoğun buzlanma beklendiğinden 10 Şubat Pazartesi günü il genelinde ilk ve ortaokullar ile liselerde eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde kar dolayısıyla yarın için eğitime ara verildi.

SİİRT’TE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Siirt’te etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

Bizleri Facebook‘tan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | Ankara

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir