İşkur İş İlanları

Okullara binlerce güvenlik görevlisi alımı yapılacak! Başvuru şartları nelerdir?

2020- 2021 eğitim öğretim dönemi kapsamında okullara güvenlik görevlisi alımı yapılması bekleniyor. Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yapılacak olan alımlarda başvuru ve istihdam şartları merak ediliyor.

Bu sene 31 Ağustos tarihinde açılması planlanan okullarla ilgili olarak, güvenlik görevlisi alımları da yeniden gündeme geldi. 81 ilde açılacak olan okullar için her sene TYP kapsamında güvenlik görevlisi alımı yapılıyor. Okullar açılmadan yapılan alımlar için bu sene resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı. Peki, TYP güvenlik görevlisi alımında başvuru şartları nelerdir?

Genel Başvuru Şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

TYP kapsamında okullara alınan güvenlik görevlileri 9 ay süresince görevlendirilirler. TYP programından faydalananlara asgari ücret tutarında ödeme yapılır.

TYP nedir?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

TYP Güvenlik Görevlisi Alımlarına Başvurmak İçin Tıklayınız.

İlgili Makaleler