EğitimGündem

Okulların Açılması Ertelenecek Mi? Bilim Kurulu Üyesi Yanıtladı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz çok önemli açıklamalarda bulunarak Kurban Bayramının ciddi bir eşik olduğunu belirtti. Ayrıca Kayıpmaz okulların açılmasının ertelenip ertelenmemesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Görevlisi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz corona virüsü salgını ve Kurban Bayramı hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Kayıpmaz açıklamalarında Kurban Bayramının çok önemli bir eşik olduğunu vurguladı.

Okulların açılmasında bir erteleme olup olmadığı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kayıpmaz yeni düzene göre okulların açılmasını adapte etmeleri gerektiğini belirtti.

OKULLARIN AÇILMASI ERTELENECEK Mİ?

Bu konu hakkında Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Artık bizim kısıtlamalara göre değil de bu yeni düzene göre okulların açılmasını da adapte etmemiz lazım. Elbette okulları açacağız; çünkü bu hastalığın ne zaman biteceğini bilmiyoruz. Ama bununla ilgili değişik alternatifler de gündemde. Ağustos ayındaki vaka sayılarına göre bir değerlendirme yapılacaktır. Ve okulların hangi ilkeler çerçevesinde açılacağı; önce hangi okulların açılacağı ya da ne kadarının uzaktan eğitimle sürdürüleceği bunların hepsi ağustos ayının sonu gelmeden oluşacak vaka sayılarına göre Milli Eğitim Bakanlığımızca belirlenecektir”

İlgili Makaleler